Minust – Lemmiktegevused

Views: 45

Minu lemmiktegevused puhkehetkel

Ravimtaimed

Aastal 2019 ilmnes minu tõsisem huvi ravimtaimede vastu: kasvatan neid oma aias, korjan ühes Valgamaa talus ja Ahja metsas.

Peale massaaži pakun sinule taimeteed. Suvel teekannus on värskelt korjatud õied/lehed/marjad, talvel lisan kuivatatud ürti. NB! Kala pole teekannus, kannu taga on akvaarium.

Massöör_hobid_voolimine

Voolimine

Plastiliini mudimine oli ja on mu lemmik ajaviide. Eriti ajast, kui avastasin vahaplastiliini – see on nii mõnus näpu all.

Mitu massaažinautlejat on kommenteerinud, et keha on mu käte all kui plastiliin – sulab pehmeks. Tõsi ta on, mõni lihas on jäik ja külm enne massaaži ning peale mõningat töötlemist sulab käe all nagu vaha.

Joonistamine

Minu eelmine amet pearaamatupidajana ja üle-eelmine amet kohtutõlgina olid üsna stressirohked. Üks kord sattus kätte pliiats…

Mõne pildi paber on hõõrutud kustukummiga õhukeseks, aga joonistamine ja võimalus parandada tehtut aitas korrastada mõtteid ning leida häid lahendusi. Soovitan ka sinul proovida seda nippi.

Massööri-hobi-paeltikand

Õmblemine

Olen isehakanud õmbleja ja masintikkija. Eelmise sajandi totaalse kaubapuuduse ajastul õmblesin riideid koguperele sipupükstest talvemantliteni.

Kümme aastat tagasi õmblesin päris palju, seniajani meeldib õmmelda väikelaste ristimiskleite.

Kudumine

Oskan hästi kududa varrastega, eriti meeldib kududa beebikomplekte ringvarrastel, õmblusteta.

Sellise tegumoega lambavillast kootud lasteasjad “kasvavad” koos kandjaga: alguses kergelt voltide ja tagasikeeratud käistega. Minu laps sai kanda sellist sünnist kuni pooleteise aastani.

 

massöör_hobid_kudumine
massööri-hobi-heegeldis

Heegeldamine

Ka heegelnõelaga olen üsna osav, seda õpetas mulle vanavanaema juba enne kooliminekut.

Esimeseks iseseisvalt kootud esemeks oli mänguasi, roheline “Krokodill Gena” multikast. Tal olid hambad ja suu käis lahti. Kahjuks pilte pole alles…